Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. ÚVOD
Hunter skill přináší absolutní změnu oproti stávajícím skillům. Lov je umění sledování cíle a zmocní se kořisti. Medvěda nestačí poprosit jestli by vám nestoupnul na past představující přikrytou díru s ostny. Loveckou taktiku bude třeba měnit s různými druhy kořisti. Pro začátek je důležité sehnat si potřebnou výbavu. Lovecké obchody jsou umístěné v Yanille a Nardah ( jihovýchodně od Pollnivneach, v poušti ).

Počet pastí na daný Hunter level:

Hunter level

Počet pastí 

1-19 

20-39 

2

40-59 

60-79 

80-99 

1.1 Hunter obchody

Umístění obchodů:

 

Veškerou výbavu určenou pro hunter skill seženete v těchto obchodech. Výbava není nijak zvlášť drahá - vše se pohybuje v cenách pod 720gp.

1.2 Maskovací oblečení

Pokud hodláte být pravý lovci a ne nějaká karikatura človíčka co loví ve full rune nebo jiné zbroji, tak si musíte opatřit odpovídající oblečení. Toto oblečení vás zamaskuje tak, že splynete s okolní přírodou a lovená zvěř vám vleze na past bez nejmenšího tušení o vaší přítomnosti. Samozřejmě se musí brát určitý typ oblečení pro danou oblast - těžko si vezmete oblek určený do džungle do oblasti sužované ledovými větry a všude kam oko dohlédne jen sníh a led -> Správně zvolený typ maskování vám zvedne značně úspěšnost při lovu.
Obchod se speciálními oděvy naleznete v jihovýchodní části Varroka, která je přístupná pouze pro membry.

Základní maskovací oblečení:

ObrázekHunter lvlNázev maskování Požadovaná kožešina Místo použití
 1Polar CamoPolar kebbitZimní oblasti 
 1Woodland Camo Common kebbit Zalesněné oblasti 
 4Jungle Camo Feldip weasel Džungle 
 10Desert Camo Desert devil Pouštní oblasti 

Pokročilé maskovací oblečení:
U pokročilých je menší změna - k výrobě legs a top lze použít potrhanou kožešinu, ale k výrobě horní části obleku (hat) je zapotřebí kvalitní nepotrhaná kůže.

ObrázekHunter lvlNázev maskování Požadovaná kožešina Místo použití
 28Larupia setSpined LarupiaDžungle, lesní ob. 
 38Graahk setHorned GraahkPouštní oblasti
 52Kyatt setSabretooth Kyatt Zimní oblasti 

Tak a posledním typem oblečení, které se velmi hodí při profesích s nadměrný cestováním nebo také pomohou dlouhoprsťákům štípnout víc věcí než si jich oběť všimne :).

Obrázek Hunter lvl Název Požadovaná kožešina Vlastnosti 
 40 Spotted cape Spotted kebbit Snižuje vaši váhu o 2kg. 
 54 Gloves of Silence Dark kebbit Okrádání všeho kromě stánků s větší úspěšností. 
66 Spottier Cape Dashing kebbit Snižuje vaši váhu o 4kg. 

2. Místa pro lov
Po celém Runescape existuje 6 loveckých oblastí. Každá oblast má jiné klimatické podmínky a tudíž jiná zvířata pro lov. Na mapě jsou tato místa vyznačená znakem . Trénovat Hunter skill lze  pouze v těchto oblastech. 

2.1 Piscatoris Hunter area
Oblast leží na jih od Piscatoris a severně od Gnome Stronghold - je to mezi těmito lokalitami. Je to místo pro lehce pokročilé hunter začátečníky až pro pokročilé lovce (příšery se tu loví od lvlu 3 až po hunter 53).

2.2 Feldip Hunter area
Toto loviště se nachází jižně pod Feldip Hills (Pod Yanille). Toto je místo kde se Hunter skill začíná neboť právě zde se vyskytují Crimson Swifts, které se dají lovit od hunter lvlu 1. Lovit se zde dá od levelu 1 až po hunter level 63.

2.3 Uzer Hunter area
Tato lovecká oblast se nachází jihovýchodně od Al Kharid. Po vstupu do pouště se vydejte na východ a přejděte most a pokračujte dále na východ. Rozmanitost lovné zvěře není nijak závratná (3 druhy), ale počtem uspokojí i velké množství lovců. Vynikající místo pro lovce s levelem 13-47 (2 příšerky na lov), ale také se zde vyskytují hojně Golden Warblers, což uspokojí i začínající lovce s levelem alespoň 5 ;-).
PS: nezapomeňte na standardní pouštní výbavu jinak to s vámi nedopadne dobře.

2.4 Trollweiss and Rellekka Hunter area
Oblast najdete severovýchodně od Relekky. Tato oblast je zužována studenými arktickými větry a tomu odpovídá i orientace lovu v této oblasti. Nachází se zde Polar Kebbits a obrovské množství motýlů, pro které se sem vyplatí zajít kolem levelu 25-40.

2.5 Horned graahk area
Oblast se nachází západně od vesnice Shio Village (vnitrozemí Karamji). Nachází se zde pouze 1 příšerka na lovení a to Horned Graahk (požadovaný hunter lvl 41).

2.6. Lizard and salamander Areas
Oblast leží jihovýchodně od městečka Canifis (hodně na východ od Varroku). Pro vstup do oblasti je nutné mít splněný quest Priest in Peril a Nature Spirit. Lze zde lovit Swamp Lizard (potřebný hunter lvl 29).

2.7 Wilderness - Black salamander area
Toto loviště je poněkud rizikové - nachází se ve Wildu kolem levelu 20 s multizónou, takže pozor ;-). Nachází se zde Black salamander na kterého je potřeba hunter lvl 67 a už to z něj slušně pálí (podrobněji v sekci zabývající se jejich lovem).

2.8 Red salamander area
Loviště naleznete lehce jihozápadně od města Ardougne. Naleznete zde jak je všem jistě jasné Red salamander (min. hunter lvl 59).

3. Způsoby lovu


3.1 Lov ptáků
Lovem ptáků začíná každý lovec. K jejich chycení je zapotřebí bird snare a velká dávka trpělivosti (značně pomáhá správné maskování). Trpělivosti proto, že ptáci na past často sednou a hned vzlétnou, čímž spustí past, která je nechytne a musíte ji postavit znovu. Za chyceného ptáka dostanete vždy peří příslušné barvy,kosti a maso, které se dá upéci na ohni na iron spit.

3.2 Lov motýlů
Lov motýlů je značně nevýhodný co se týče získávání XP. K jejich chycení je zapotřebí Butterfly net a butterfly jar - jedna plechovka na motýly pobere jen 1 motýla,takže je musíte buď pouštět nebo mít víc plechovek a nechat si je pro pozdější použití. V určitých oblastech lze motýla vypustit na jiného hráče a tím mu dodat bonus daný specifickým motýlem.

Název Efekt 
Ruby Harvest Attack bonus  
Sapphire Glacialis Defence bonus 
Snowy Knight Hitpoints bonus 
Black Warlock Strength bonus 

3.3 Jámové pasti
K lovu je zapotřebí logs a knife (doporučuji i axe kvůli sekání logs na místě).Při lovu se využívá okolní krajiny a to hlavně děr v zemi, do kterých přidáte dřevěné kůly, které následně zamaskujete (doporučuji dělat 2 najednou - proč viz. níže). Nyní už jen zbývá dloubnout klacíkem teasing stick šelmě do oka nebo jiného citlivého místa a ta si vás hned bude chtít dát ke svačině. Přiběhněte k pasti a přeskočte ji. Šelma není hloupá a je tu šance, že si pasti všimne a přeskočí ji také. Pokud ano musíte příšeru donutit přejít k druhé pasti, neboť příšera 2x po sobě přes stejnou past skákat nebude. Pokud si šelma všimne i druhé pasti nalákejte ji zpět na tu první. Až šelma na past vleze, tak se klacky zlobí a šelma spadne na kůly, které ji na místě usmrtí. Z šelmy získáte kůži v dobrém stavu nesoucí jméno dané šelmy zakončené na fur nebo získáte potrhanou kůži (nejčastější) s nápisem Tatty jméno příšery fur. Tyto kůže lze vyměnit ve Varoku v obchodu se speciálními oděvy za již kvalitní maskovací oblečení.

3.4 Stopování
Při stopování lze získat kožešiny, které vám v obchodě se speciálními oděvy ve Varoku vymění za základní maskovací oblečení. Z příšer získáte také maso, které se peče stejně jako to ptačí na iron spit.
K lovu je potřeba pouze noose wand. Vyhledejte noru. Nora vypadá na každém loveckém území téměř stejně - podezřelou díru v zemi snad pozná každý :). Po nalezení je třeba noru ohledat. Po ohledání se objeví stopy, které následujte. Až budete na konci stop prohledejte okolí s možností inspect (kapradiny,staré kmeny stromů, sněhové tunely...). Po nalezení další "stopy" (zlomené větvičky, stopy uvnitř kmenů...) se vyšlapaná cestička prodlouží. Na jejím konci hledejte opět stejným způsobem další stopu, která by vám řekl kudy příšerka zdrhala dále. Stopy je třeba najít tak 3-4. Stopy na zemi následně končí u keříku, sněhové hromádky a td. na kterou použijte noose wand. Získáte maso,kůži a kosti ;-).

3.5 Krabicové pasti
Toto je velmi užitečný druh lovu na který potřebujete příslušnou návnadu, Torch a Box Trap. Návnady do pastí ani přidávat nemusíte - pouze to zvětší pravděpodobnost úspěchu, ale bohatě stačí položit past a loučem (Torch) zneškodnit svůj pach (samozřejmě je velmi výhodné používat správné maskování). Na chytání Ferret musíte mít splněný quest Eagles peak a pomocí nich můžete chytat králíky (viz samostatná sekce). Hlavní předností tohoto typu lovu je lov Chinchompa a Carnivorous Chinchompa - tato na první pohled roztomilá zvířátka se dají použít jako smrtonosné potvůrky - dají se házet a při výbuch dokáží způsobit slušné poškození. Lov je velice prostý. Naleznete místo s výskytem lovené zvěře a na zem rozložíte Box Trap, nyní přidáte návnadu (není nutné) a ještě pomocí zapáleného Torch (pochodeň) zničíte své pachové stopy zanechané na pasti. Nyní už jen počkat zda se vám do pasti něco chytne.

3.5.1 Lov králíků
Lovem králíků získáte králíka k večeři, bones a Rabbit foot. Důležitý je Rabbit foot z něhož můžete udělat amulet Strung rabbit foot, který zvyšuje šanci na nález hnízda při kácení stromů. Výroba je velmi jednoduchá Ball of wool + Rabbit foot = Strung rabbit foot. A nyní přejdeme k lovu samotnému. K lovu potřebujete alespoň 1 Ferret a nejlépe 2 Rabbit snare. Vyhledejte králičí nory (bývá jich 6 u sebe) a vyberte si 3 nory blízko u sebe. Ke dvoum dejte past na králíky a do třetí vypusťte fretku. Okamžitě vyběhne králík z některé z nor a bude utíkat do jiné nory. Obvykle utíká k norám na druhé straně u kterých máte pasti a do nory do které jste pustili fretku nikdy nezaběhne. Pokud šlo vše dobře, tak se vám právě králík škube v jedné ze dvou pastí. O fretku (Ferret) můžete přijít (nevím jestli ji ten králík zabije nebo prostě zdrhne :)), ale to je až tak jednou za 5-10 králíků.

3.6 Síťové pasti
Síťové pasti aneb lov salamandrů. Salamandři disponují jednou velice zajímavou vlastností a to takovou, že si z nich můžete po chycení udělat velice nebezpečnou hračku - plamenomet :). K lovu potřebujete 2x rope, 2x small net, Torch (pochodeň)  a příslušnou návnadu (Guam tar, Marrentill Tar...). Tyto návnady se vyrobí pomocí Swamp tar + příslušný herb + Pestle and mortal. S těmito věcmi se vydejte na loviště salamandrů a použijte rope na Young tree (strom). Tím máte natáhlou past. Nyní přidejte návnadu a se zapálenou pochodní zničte svůj pach na pasti. Pokud šlo še dobře máte v pasti bezmocného salamandra. Abych se vrátil k jejich využití jako plamenometu, tak poprvé jsem nemohl přijít kam se do něj strkaj baterky aby fungoval, protože prostě nestřílel. Nabíjí se tak, že kliknete na oblíbené jídlo salamandra (Guam tar, Marrentill Tar...) v inventáři pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost wear, čímž si je nasadíte do slotu na šípy a váš plamenomet je připraven k použití. Přeji pěknou zábavu ;-).

3.7 Kamenné pasti
Velmi užitečný druh lovu. Z každého druhu lovené příšerky získáte jinou užitečnou hračku. V určitých oblastech se všude po okolí válí hromady kamení. Dokonalé místo na nastražení pasti. Potřebujete pouze axe, logs a knife. Zde jsem byl drobek zklamaný, neboť past připravujete vždy na stejném kameni a okolní šutry jsou také stále stejné jen občas v jiné kombinaci - mohly udělat trošku rozmanitější. Mno past nastražíte, tak že kliknete na správný kámen. Ten zvednete a podepřete ho dřevem. Ještě by se měla přidat návnada, ale příšerky vám pod ten šutr budou skákat v pohodě i bez návnady :). Po dokončení pasti poodejděte kousek od ní (pokud stojíte vedle , tak příšerky jsou nervní a nevlezou pod ten šutr tolikrát). Nyní už jen čekejte až půjde okolo odvážný kebbit a půjde se podívat co to je pod tím převisem. Hned jak dojde pod kámen, tak na něj spadne a yv se běžte podívat co z něj zbylo (v tomhle ohledu jagex nechtělo nechat nic náhodě a radši vůbec nepřidalo možnost zvednout kámen, aby nebylo vidět co z příšerky zbylo :)).

Seznam dropů:

Wild Kebbit -  Kebbit claws
Barb-tailed Kebbit -  Barbtailed harpoon
Prickly Kebbit -  Kebbit spike
Sabre-toothed Kebbit - Kebbit teeth

Crafteři mohou Kebbit claws přidělat od crafting levelu 32 k obyčejným nebo dračím vambraces, které pak přidávají +2 Strength bonus. Barbtailed harpoon má funkci jako obyčejná harpuna s tím rozdílem, že je možné vzít ji do ruky - v inventáři je o 1 místo pro rybu více ;-). Kebbit spike mají využití hlavně u rangedrů, kteří provozují fletching - lze z nich vyrobit šipky do speciální kuše, která je k sehnání od npc postavy Leon v Yanille hunter shopu. Poslední věc na seznamu potěší hlavně herbalisty. Kebbit teeth se používá k výrobě potu zvyšujícího dočasně hunter level o 3.

3.8 Lov impů
Jistě znáte ty malý červený hajzlíky pobíhající po celém Runescape, které jste naháněly kvůli barevným korálkům, kterých se až do poslední chvíle nechtěli vzdát. Jejich lov je nejnáročnější ze všech, ale rozhodně se vyplatí - pokud máte impa v inventáři je schopný odnést 2 věci z inventáře přímo do vaší banky, což se může vskutku velmi hodit. K jejich lovu je potřeba Magic Box (720gp) a návnada Bead v různých barvách, které lze získat jejich zabíjením. Pokud hledáte zajímavé místo pro jejich lov - zkuste se projít v okolí Yanille.

3.9 Sokolnictví
V Piscatoris Hunter area se nachází oblast, v které si od npc postavy Matthiase můžete pronajmout sokola (potřebný hunter lvl 43). Nesmíte mít nic v rukou a sokol vás vyjde na 500gp za každý lov. Lov probíhá velice jednoduše - klikněte na požadovaného kebbita a sokol se ho pokusí ulovit. Buď ho uloví a vy si pro něj dojdete nebo se netrefí a napálí to do země a můžete si jít pronajmout nového....ok dělám si srandu :). Z kebbita získáte kůži a kosti. Kůži můžete vyměnit za speciální hunter oblečení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář