Jdi na obsah Jdi na menu
 


dragon slayer

15. 3. 2008

Obtížnost : těžké

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. 32 quest points
 2. Schopnost porazit několik monster včetně Lesser Demona (82 lvl) a Elvarga (83 lvl dragon)

Nezbytné věci :

 1. 3 planks - prkna se dají na free worldu sehnat údajně na hřbitově ve Wildě nebo poblíž Hill Giant, ale přesnou pozici nevím. Dělal jsem to na P2P a až bude čas, podívám se
 2. Hammer - kladivo na smithing
 3. 90 steel nails - hřebíky ukované ze steel bar (15 ks / 1 bar)
 4. Lobster pot - klec na lovení koupíte v Port Sarim
 5. Peníze - 2.000 Gp
 6. Unfired bowl - nepálená mísa vyrobená z hlíny (clay)
 7. Wizard Mind Bomb - pivo koupíte v hospodě poblíž telespotu Falador
 8. Runy na telegrab nebo 10.000 Gp
 9. Jídlo - pro free swordfish a pro members monkfish/shark
 10. Silk - koupíte ve Varrocku pár kroků jiho-západně od telespotu

Doporučené věci :

 1. Strenght potion nebo Super set (members)
 2. 43 Prayer - melee protect + prayer restore (members)
 3. Teleporty (Varrock, Falador)

Výbava: Cokoliv, ale v jedné ruce musíte mít anti-dragon shield (seženete později). Chcete-li jít na draka ranged stylem, tak na members s použitím vrhacích nožů

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 18.650 Strenght exp
 3. 18.650 Defence nebo Attack (prý podle stylu boje)
 4. Možnost nosit rune platebody a green dragon body (ke koupi u Oziacha)
 1. V bance si vemte silk, unfired bowl, wizard mind bomb, lobster pot a jděte do Champions guldy jiho-západně od Varrocku (vedle mining spotu) Zde si promluvte s Guild master (" "Do you know where...") a ten Vás pošle za Oziachem který bydlí u Edgeville.
 2. S Oziachem odklikejte dlouhý rozhovor ve kterém se dozvíte všechy podrobnosti a také dostanete klíč - maze key.

  Po update ze strany Jagexu musíte od Oziacha, se kterým proberete jen pár vět, zpět za Guild masterem a až u něj se zeptáte na podrobnosti a teprve v guildě klíč. Dále až do souboje s drakem je prý průběh stejný.

  1. Can you sell me Rune plate mail ?
  2. The guildmaster of the

  3. So how am I meant to prove that ?
  4. And will I need anything to defeat this dragon ?

  5. Where can I get an antidragon shield ?
  6. So where can I find this dragon ?

  7. Where is the first piece of map ?
  8. Where is the second piece of map ?

  9. Where is the third piece of map ?
  10. Ok, I'll try and get everything together

  1. část mapy - Ice Mountain

 3. Jděte na vrchol Ice mountain a promluvte s Oraclem (" I seek a piece of the map...") Pak dojděte k žebříku co vede do Dwarf mine a slezte dolu.
 4. Dole jděte do severo-východní části. Přes dveře projdete jen pokud máte u sebe silk, unfired bowl, wizard mind bomb a lobster pot. Uvnitř prohledejte truhlu a dostanete první kousek mapy - map part.

  2. část mapy - Melzar maze

 5. V bance si vemte maze key, věci pro několik soubojů včetně Lesser Demona (82 lvl) a jídlo. Pak jděte k bludišti severně od Rimmingtonu a klíčem si otevřete dveře (maze key -> door)

 6. V přízemí zabíjejte Giant rat (6 lvl) tak dlouho, dokud jedna z nich nedropne červený klíč. S jeho pomocí si otevřete červené dveře v severo-západní části a vylezte po žebříku do 1. patra
 7. v 1. patře si musíte opatřit oranžový klíč který vyklepete z Ghost (19 lvl) Otevřete druhé dveře od žebříku a vylezte do dalšího patra.
 8. Další na řadě jsou Skeletoni (22 lvl) a se získaným klíčem si otevřete dveře u západní stěny. Pak projděte dlouhou chodbou ve tvaru " L " k žebříku a slezte dolu.
 9. V malé místnosati použijte další žebřík a teď budete na úrovni přízemí. V této místnosti je opět jen jediná možná cesta, a tou je žebřík do sklepa. Dole zlikvidujte Zombie (24 lvl) a modrým klíčem si otevřete dveře.

 10. Uprostřed se vypořádejte s Melzar the mad (43 lvl) a od něj "dostanete" fialový klíč od dveří které vedou k Lesser Demonu (82 lvl)

 11. Zlikvidujte demona a získáte z něj zelený klíč. Zelené dveře jsou hned vedle truhly poblíž místa souboje a až se tam dostanete, truhlu otevřete (open), prohledejte (search) a máte 2. díl hledané mapy. Pak vylezte po žebříku a jste venku.

  3. část mapy - Port Sarim

 12. Pro poslední část mapy musíte do vězení v Port Sarim a cestou si vemte tyto věci:

  1. 90 steel nails - hřebíky
  2. Hammer - kladivo
  3. 3 planks - prkna
  4. Runy na telegrab (law + air) nebo 10.000 Gp
  5. 2.000 Gp
  6. Luk a šípy - pro poražení Goblin (2 lvl)
 13. Jděte k cele ve které je Wormbrain (2 lvl) a umíte-li telegrab kouzlo, lukem ho sundejte a pak poslední díl mapy seberte ze země telegrabem.

  Kdo kouzlit neumí, tak s ním musí promluvit (talk-to...) a za 10.000 Gp Vám tento kus mapy prodá.

  Cesta na ostrov

 14. Ma mole najděte Klarence , promluvte s ním (" I don't suppose I could buy it ? ") , (" Yep, sounds good ") a tím získáte za cenu 2.000 vlastní loď se kterou se dostanete na ostrov Crandor.
 15. Přes můstek se dostaňte na loď (cross gangplank) a pak po žebříku do podpalubí (climb-down ladder) V boku uvidíte díru kterou opravíte pomocí prken (3x use plank -> hole) Loď je připravena k vyplutí, ale ještě chybí štít bez kterého Vás drak usmaží za pár vteřin. Nevím jak Elvarg, ale na members umí Blue dragon (122 lvl) zranit přes 50 Hp (osobní zkušenost)
 16. Odcestujte do 1. patra zámku v Lumbridge, promluvte s Duke Horaciem (" I seek a shield that will...") a dostanete od něj anti-dragon shield.
 17. V bance (2. patro nebo Draynor) si vemte 3 kusy mapy, složte ji dohromady (use map part -> map part) a jukněte na ni (study Crandor map)
 18. V Draynor village zajděte na námořníkem jménem Ned. Vezme si od Vás mapu a pak se vypraví na loď kde se sejdete.
 19. V bance si vemte výbavu na boj s Elvargem (anti-dragon štít, zbraň/runy, zbroj, jídlo, potiony, teleport...) Co si vezmete na sebe záleží na Vás a žádný "zaručený" postup není a ani nebudu odpovídat na klasickou otázku "Mám skilly XYZ, udělám to ?". Umřít se dá ve full rune (s chain samozřejmě) , ale stejně tak to můžete udělat ve full ada. Free lukostřelci zde mají smůlu, protože bez štítu je to sebevražda, ale na members můžete použít knive/throwing axe.

  Pak jděte na loď, opět slezte do podpalubí a promluvte s Nedem. Chcete-li vyplout, zvolte (" Yep, lets go ") a po chvilce se ocitnete na Crandoru v troskách lodi.
 20. Proběhněte podle mapy kolem několika monster včetně Lesser Demon (82 lvl) až ke vstupu do dungeonu který spojuje Crandor a Karamju. Slezte dolu (climb-down rock opening) a u vchodu najdete Skeleton (22 lvl)
 21. Než se pustíte do boje s drakem, je potřeba otevřít přístupovou cestu z druhé strany. Stačí projít zdí (open wall) mezi Deadly red spiders a Lesser demon. Tím si zajistíte přístup z druhé strany a pokud se budete chtít vrátit, nemusíte opravovat loď a plout přes Crandor.
 22. Teď už můžete jít za drakem. Jak vidíte, i při použití melee protect a štítu umí hitnout za 9 Hp (možná i více) Jen dodám že na members prý neučinkuje anti-fire potion a otrávené zbaně a celkem mě jeho síla překvapila. Musel jsem na něj jít 2x , protože při prvním pokusu jsem ho podcenil a 12 monkfish (members) mi nestačilo (léčí 16 Hp) . Podruhé jsem narval batoh sharkama (20 Hp) a snědl jsem jen dva. Ovšem za předpokladu že se schováváte za zdí a útočíte z dálky. Při kontaktním stylu to 2 sharky (v přepočtu 3 swordfish) nespraví.

  Mějte se na pozoru i při jeho smrti, protože v ten moment Vás to hodí ven za plot mezi Skeleton (45 lvl) a slabší postavy co to měli s jídlem tak tak mohou zazmatkovat a umřít zde. To už ale máte quest stejně splněn a naštěstí sem už nemusíte.

  Po update už Vás to nevyhodí prý ven, ale musíte po zabití draka utrhnout hlavu a odnést ji Oziachovi
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář